
ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE
Serdecznie zapraszamy na pierwsze szkolenie w ramach dwuletniej Mazowieckiej Akademii Sztuki Pomagania (MASP) organizowanej przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej (MCPS).
Tematem szkolenia będzie praca socjalna wobec katastrof i klęsk żywiołowych. Przedstawione zostaną zadania ośrodków pomocy społecznej w sytuacji kryzysu środowiskowego, scharakteryzowane zostaną sytuacje kryzysowe, interwencja kryzysowa, a także rola pracownika socjalnego wobec sytuacji kryzysowych wraz z kontekstem prawnym. Celem szkolenia jest również opracowanie przez uczestników szkolenia schematu postępowania w sytuacjach kryzysu.
Szkolenie prowadzone będzie przez Krzysztofa Sarzałę, specjalistę z zakresu interwencji kryzysowej, przeciwdziałania przemocy domowej, profilaktyki, zarządzania kryzysem, pracy ze sprawcami przemocy i interwencji w sytuacji krzywdzenia dziecka.
Spotkanie adresowane jest do osób zajmujących się pomocą osobom poszkodowanym w sytuacjach kryzysów środowiskowych, interwencją kryzysową, ze szczególnym uwzględnieniem pracowników socjalnych.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
![]() |
Krzysztof Sarzała Koordynuje działania gdańskiego oddziału Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, pracuje w Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku oraz Punkcie Interwencji Kryzysowej w Starogardzie Gdańskim. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji i projektów dotyczących interwencji kryzysowej, przeciwdziałania przemocy domowej, profilaktyki, zarządzania kryzysem, pracy ze sprawcami przemocy i interwencji w sytuacji krzywdzenia dziecka. Przewodniczy gdańskiemu Zespołowi Interdyscyplinarnemu ds. przeciwdziałania przemocy, uczestniczy w pracach Rady ds. przeciwdziałania przemocy przy PARPA od początku jej istnienia. Autor standardów interwencji kryzysowej w pomocy społecznej oraz strategii interwencji w sytuacjach kryzysowych w szkole obowiązujących w oświacie.1 |
Zakres tematyczny i program szkolenia
Zakres tematyczny:
- System pomocy społecznej w sytuacjach kryzysowych (system praw, świadczeń i obowiązków, system instytucji krajowych i międzynarodowych udzielających pomocy w sytuacjach kryzysowych, zasady współpracy z władzami odpowiedzialnymi za pomoc społecznościom i ich mieszkańcom w rozwiązywaniu problemów wywoływanych przez katastrofy i klęski żywiołowe).
- Podstawy interwencji kryzysowej – rola pracownika socjalnego w pierwszym kontakcie z poszkodowanymi w wyniku klęski żywiołowej i sytuacji kryzysowej.
- Rola pracowników socjalnych w świadczeniu pomocy w sytuacjach kryzysowych.
- Charakterystyka ofiar sytuacji kryzysowych.
- Zarządzanie kryzysowe – definicja i zadania i sposób zarządzania w gminach, powiatach, województwach i kraju.
- Procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych.
- Wypracowanie przez grupę schematu postępowania w sytuacji kryzysu.
Ramowy harmonogram szkolenia: w załączeniu
Miejsce: Hotel Trylogia, ul. J. Piłsudskiego 46, 05-220 Zielonka
Dla uczestników szkolenia zapewniony jest transport. Miejsce zbiórki: Pałac Kultury i Nauki, od strony Al. Jerozolimskich przy kinie Kinoteka o godzinie 8:30. Zwracamy się z prośbą o punktualne przybycie na miejsce zbiórki.
Termin: 23-24.04.2018 r. (poniedziałek - wtorek)
Liczba miejsc: 50 osób
Uczestnicy szkolenia:
- Osoby zajmujące się pomocą osobom poszkodowanym w sytuacjach kryzysów środowiskowych, interwencją kryzysową, ze szczególnym uwzględnieniem pracowników socjalnych.
Informacje organizacyjne:
- Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych ze szkoleniem.
- Uczestnicy mają zapewnione: profesjonalną kadrę prowadzącą szkolenie, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, wyżywienie, nocleg, transport .
Zgłoszenie na szkolenie i termin rekrutacji:
- Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są na podstawie formularza zgłoszeniowego przesłanego e-mailem (zeskanowane) na adres email: aneta.sepka@mcps-efs.pl do dnia
17 kwietnia 2018 r. do godziny 14.00.
Lista osób zakwalifikowanych na szkolenie i lista rezerwowa:
- O zakwalifikowaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.
- Lista osób zakwalifikowanych i lista rezerwowa zostaną umieszczone na stronie www.mcps.com.pl, www.es.mcps-efs.pl w dniu 18 kwietnia 2018 r. do godziny 14.00
Kontakt:
- Wydział ds. ekonomii społecznej i projektów zewnętrznych, Aneta Sępka tel.: 22/622 42 32 wew. 46, e-mail: aneta.sepka@mcps-esf.pl
Regulamin:
Regulamin uczestnictwa w szkoleniach oraz seminariach, realizowanych w ramach działań Wydziału ds. ekonomii społecznej i projektów zewnętrznych Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej (MCPS) w roku 2018 wraz z załącznikami jest dostępny do pobrania na stronie internetowej www.mcps.com.pl oraz poniżej.
1 - źródło notatki biograficznej: https://www.edukacja.fdds.pl/krzysztof-sarzala.html [data dostępu: 24.10.2017].
Załącznik | Wielkość |
---|---|
![]() | 246 KB |
![]() | 401.71 KB |
![]() | 223.5 KB |
![]() | 77.5 KB |
![]() | 58.03 KB |
![]() | 56.05 KB |